5. Put Šarana Outdoor Weekend – dojmovi i rezultati
Za vikend 14. i 15.05.2022. održao se peti po redu Put Šarana Outdoor Weekend. Ove godine smo uz glavni događaj u subotu – biciklističku utrku 10. XC Put Šarana, nedjelju zamislili kao aktivan dan za obitelj kroz razne aktivnosti – planinarenje, Fit&fun mini trampoline, vožnjom kanuima i čamcem po Virovitičkim ribnjacima te Eko radionicom za djecu.
Naravno, sve to ne bi bilo moguće bez volontera i partnera iz Biciklističkog kluba BOR, Hrvatskog planinarskog društva Papuk, Ivane iz Fit&fun mini trampolin Hrvatska, djelatnika Posjetiteljskog centra Dravska priča i JU za zaštitu prirode VPŽ, te Dore Šušak koja je održala Eko radionicu.
Tu je još i potpora Turističke zajednice Virovitičko-podravske županije, Turističke zajednice grada Virovitice, Sportske zajednice Grada Virovitice, Fo(u)r Kings, Podruma Vineda, Pitomačke pivovare, Brana.d.o.o., Matija Turkalj photography, IB Production, Digital grafik, Par ideja te tvrtki Flora d.o.o., Virkom d.o.o. i Hrvatskih Šuma d.o.o.
10. XC Put Šarana
U subotu 14.05.2022. održao se jubilarni 10. XC Put Šarana, rekreativna biciklistička utrka u sklopu Slavonske brdsko biciklističke lige. Ovogodišnje izdanje vozilo se u kontra smjeru, a utrka je krenula letećim starom sa benta pored prvog Virovitičkog ribnjaka.
Na startu se pojavio 101 natjecatelj iz Hrvatske, Srbije, Mađarske i Njemačke. S obzirom na broj ostalih događanja, ni malo ne čudi da nismo uspjeli oboriti lanjski rekord od 123 natjecatelja, ali svejedno smo zadovoljni odazivom.
Uz nagrade za pobjednike medalje, Vinedinih vina, Fo(u)r King bućinih koštica, meda, Brana sokova od jabuke, ove godine Turistička zajednica Virovitičko-podravske županije osigurala je glavne nagrade za pobjednike ovogodišnje utrke XC Put Šarana. Nagrade su u obliku vikenda za dvoje u Posjetiteljskom centru ‘Dravska priča’–UNESCO prekogranični Rezervat biosfere Mura-Drava-Dunav, gdje će pobjednici i njihove pratnje noćiti u bivšem ljetnikovcu grofa Draškovića (danas hostelu s 34 ležaja), upustiti se u vožnju biciklima po ruti Željezne zavjese (EV13) te otkriti čari rijeke Drave, a uz stručno vodstvo otkriti će zašto je područje na kojem se nalaze višestruko zaštićena prirodna baština.
Glavnu nagradu su osvojili vozači koji su odvezli najbrži krug u muškoj i ženskoj kategoriji odnosno Kralj i Kraljica Šarana a to su Sandy Kovačević te Kristina Lukačević. Treći sretni dobitnik izvučen je preko tombole tako da je svaki natjecatelj imao mogućnost osvojiti glavnu nagradu. Čestitamo pobjednicima i želimo im lijep provod u Dravskoj priči.
Svi rezultati dostupni su na sljedećoj poveznici.
REZULTATI
Kategorija Elite
- Sandy Kovačević – 1. mjesto (1:16:26)
- Saša Jeftinić – 2. mjesto (1:18:03)
- Patrik Bogović – 3. mjesto (1:20:06)
Kategorija Junior
- Lovro Petrlić – 1. mjesto (1:06:23)
- Mateo Hudoletnjak – 2. mjesto (1:11:23)
- Nino Šargač – 3. mjesto (1:16:06)
Kategorija Kadeti
- Nemanja Alimpić – 1. mjesto (50:30)
- David Terek – 2. mjesto (53:10)
- Damjan Petrović Jorge – 3. mjesto (1:00:25)
Kategorija U13M
- Niko Jović – 1. mjesto (38:13)
- Matej Pavelić – 2. mjesto (39:06)
- Noa Bogović – 3. mjesto (40:56)
Kategorija Žene
- Kristina Lukačević – 1. mjesto (37:42)
- Petra Klemen – 2. mjesto (44:29)
- Ivana Horvat – 3. mjesto (48:25)
Kategorija Veteran A
- Vanja Šomođi – 1. mjesto (1:06:28)
- Antonio Vidović – 2. mjesto (1:07:26)
- Ivan Pintera – 3. mjesto (1:08:47)
Kategorija Veteran B
- Robert Hotko – 1. mjesto (1:08:08)
- Damir Kukec – 2. mjesto (1:09:25)
- Igor Bajser – 3. mjesto (1:09:26)
Kategorija Veteran C
- Krešimir Pavičić – 1. mjesto (52:48)
- Damir Veger – 2. mjesto (54:05)
- Ivica Kerep – 3. mjesto (54:10)
Kategorija Sport
- Marin Barić – 1. mjesto (37:52)
- Karlo Leskovar – 2. mjesto (38:27)
- Anđelko Majstorić – 3. mjesto (38:41)
Nedjelja – obiteljski dan
Sasvim slučajno je ispalo da je nedjelja 15.05.2022. Međunarodni dan obitelji, dan koji smo zamislili kao aktivan dan za obitelj provodom na Virovitičkim ribnjacima kroz razne aktivnosti.
Na početku dana u 10 sati posjetitelji su mogli krenuti na planinarenje oko svih 9. Virovitičkih ribnjaka. Oko 30tak ljudi zaputilo se na hodanje pod stručnim vodstvom Tomislava Kovača iz HPD Papuk.
Za to vrijeme pripremali su se kanui i čamac za vožnju po prvom Virovitičkom ribnjaku od strane djelatnika Posjetiteljskog centra Dravska priča i JU za zaštitu prirode VPŽ. Vožnje su krenule od 11 pa sve do 17 sati. Broj zainteresiranih posjetitelja doživjeti ribnjake iz drugačije perspektive pristizalo je taman dovoljno da su kanui puni bez prevelikog čekanja.
Od 11 sati krenula je i prva Fit&fun mini trampolin radionica. Posjetitelji su mogli isprobati drugačiji način vježbanja pod vodstvom Ivane Kukić, te su se lijepo umorili u vrlo kratkom vremenu.
U popodnevnim satima Dora Šušak održala je Eko radionicu za djecu na kojoj učili kako razvrstati otpad i ponovno ga koristiti.
Nama je ovo bio jedan lijepi aktivni vikend te se nadamo da ste i vi uživali skupa s nama. Još jednom se zahvaljujemo partnerima, sponzorima i volonterima koji su dali svoj doprinos jer bez vas sve ovo ne bi bilo moguće. Živjeli do nagodinu.
Sve fotografije možete pronaći na našoj Facebook stranici,
Fotografije: Matija Rođak, Damir Jukić, Ivan Bedeković, Ivan Vrbanić